Kleszcze pojawiają się już wczesną wiosną, są aktywne przez całe lato, a nawet jesienią. Dlatego już od samego początku sezonu wiosennego pupile takie jak psy i koty potrzebują odpowiedniej ochrony. Wybierając się na spacer ze swoim psim podopiecznym, warto zatem zaopatrzyć się w środek, który pomoże zabezpieczyć zwierzaka przed pasażerami na gapę. Las i łąka to piękne miejsca, które świetnie nadają się na codzienne spacery. Jednak dobrze zaufać informacjom na temat występowania tam kleszczy. W ten sposób uniknie się ewentualnego zarażenia niebezpiecznymi chorobami odkleszczowymi, groźnymi również dla zwierzaków. Dzięki ciągłemu rozwojowi branży, której nadrzędnym celem jest ochrona zwierząt, właściciele mogą cieszyć się produktami wysokiej jakości. Jednak należy przede wszystkim pamiętać, że niektóre obroże antykleszczowe dla psów nie mogą być stosowane przy kotach! Dotyczy to tych egzemplarzy, do których produkcji używa się permetryny. Jest ona wręcz zabójcza dla innych zwierząt i nie powinna być stosowana w inny sposób jak ten podany przez producenta.

Jeżeli zastanawiasz się, jaka obroża na kleszcze dla psa będzie najlepsza dla Twojego pupila, zapraszamy do zapoznania się z poniższym zestawieniem.

Ranking obroży na kleszcze dla psów

5. Over Zoo Bio Protecto Plus – obroża na pchły i kleszcze (dla małych psów)

Jest to jedna z najlepszych obroży dla psa na kleszcze o naturalnym składzie, które są dostępne na rynku zoologicznym. Ten akurat rozmiar przeznaczony jest dla małych psów, jednak producent oferuje również wersje dla średnich i dużych zwierzaków. Można ją dodatkowo odpowiednio dopasować pod względem obwodu poprzez skrócenie. Jej skład opiera się na w pełni naturalnych składnikach – przede wszystkim są to olejki eteryczne (m.in. cedrowy, miętowy, cytrynowy, eukaliptusowy), które nie tylko chronią czworonoga przed owadami (pchłami, kleszczami, meszkami i komarami), ale również pozytywnie wpływają na kondycję i wygląd sierści oraz mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Obroża działa skutecznie przez około 2 miesiące. Jej zaletą jest również wodoodporność, dzięki czemu może być używana podczas wodowania psa.

4. PESS – obroża owadobójcza dla psa

Obroża firmy PESS to niedroga, ale bardzo dobra forma zabezpieczenia psa przed pchłami i kleszczami. Szczególnie dobrze sprawdza się dla psów krótkowłosych. W jej składzie znajdziemy permetrynę – jest to bardzo skuteczna substancja przy zwalczaniu inwazji pasożytów zewnętrznych, wymaga jednak zachowania szczególnych środków ostrożności. Z obrożą nie powinny mieć kontaktu koty, dzieci oraz szczenięta poniżej 3. miesiąca życia. Produkt działa, wykorzystując zjawisko „wypacania” – stale uwalnia niewielką ilość substancji czynnej, która chroni psa. Jedna sztuka wystarcza na około 4-6 miesięcy. Jest odporna na działanie wilgoci.

3. Pchełka – obroża na pchły kleszcze dla psa

To bardzo dobra obroża na kleszcze dla psa w bardzo korzystnej cenie. Można kupić ją w różnych rozmiarach: dla małych, średnich i dużych psów. Zgodnie z wytycznymi producenta powinny korzystać z niej jej tylko i wyłącznie zwierzęta powyżej 3. miesiąca życia. Nie podrażnia, jest wodoodporna i elastyczna. Pierwsze efekty jej działania można zauważyć już po 24 godzinach od założenia jej na szyję zwierzęcia, zaś pełnię ochrony daje po 48 godzinach. Przez 5 miesięcy odstrasza i zabija pchły, przez 2 miesiące – kleszcze.

2. Dr Seidel Sabunol Plus – obroża na pchły i kleszcze

To jeden z najpopularniejszych produktów tego typu na rynku zoologicznym. Jest dostępna w różnych rozmiarach dopasowanych do wielkości psa. Marka dr Seidel cieszy się renomą w wielu kategoriach branży zoologicznej i jest bardzo ceniona przez klientów. Substancje czynne odpowiadające za skuteczność tej obroży to permetryna, imidachlopryd i geraniol. Od momentu założenia na psią szyję można spodziewać się, że będzie działać przez około 5 miesięcy, a pierwsze efekty są zauważalne w dość krótkim czasie. Produkt przeznaczony jest tylko dla psów i nie powinien być stosowany przy kotach.

1. Tickless – zawieszka na obrożę na kleszcze i pchły z akumulatorem

Na pierwszym miejscu naszego rankingu znajduje się produkt całkowicie innowacyjny, przez co mniej typowy – zawieszka Tickless, dzięki której każda zwykła obroża może chronić Twojego psa przed pasożytami zewnętrznymi! To absolutna rewolucja na rynku. Zwierzak nie musi nosić żadnych dodatkowych elementów na szyi, które mogłyby mu sprawiać dyskomfort na co dzień – obrożę z zawieszką ubierasz swojemu pupilowi wyłącznie na czas spaceru. Produkt działa, wykorzystując ultradźwięki – nie zawiera więc żadnej chemii, która mogłaby być szkodliwa dla innych zwierząt i dzieci. Jest całkowicie bezpieczny, a równocześnie niezwykle skutecznie odstrasza pchły i kleszcze. Akumulator można ładować, urządzenie nie „zużywa” się więc i może służyć przez bardzo długi czas. Dodatkowo producent oferuje wiele kolorów zawieszek do wyboru – łatwo dobierzesz idealną dla swojego pupila. Zawieszka jest droższa niż typowa obroża na kleszcze dla psa, ale może być z powodzeniem używana przez bardzo długi czas, inwestycja więc szybko się zwróci, a Ty będziesz miał pewność, że Twój pies jest całkowicie bezpieczny.

Na rynku znajdziesz wiele doskonałych produktów, które będą chronić Twoje zwierzęta. Obrożę przeciw pchłom i kleszczom psy i koty powinny nosić właściwie cały czas. Na dobrą sprawę ze względu na ciepłe zimy i wręcz gorące początki jesieni sezon na te owady trwa cały rok. Dlatego należy niezwłocznie zaopatrzyć się w produkt, który odpowiednio zabezpieczy zwierzę. Będąc na spacerze, należy uważać, by nie chodzić w miejsca, które są ulubionymi siedliskami kleszczy. Po powrocie do domu za każdym razem oczywiście powinieneś bardzo dokładnie obejrzeć swojego pupila. Obroże, które przedstawiliśmy w rankingu powinny jednak pomóc i zminimalizować ryzyko przyniesienia pasażera na gapę, który może zaszkodzić Twoim zwierzakom.