Obroża przeciwkleszczowa - jaką wybrać?

Wysoka jakość i rzetelna obsługa

Długie letnie dni to pora, która szczególnie sprzyja spacerom, wyjazdom w plener czy pobytowi w parkach, ogrodach i zagajnikach. Często uczestniczy w nich także nasz czworonożny przyjaciel. Niestety, poza świetną zabawą i przyjemnie spędzonym czasem w wyżej wymienionych miejscach na nasze zwierzaki czyha mały wróg, a mianowicie pchły i kleszcze. Jak sobie z nimi poradzić?

Środki ostrożności należy podejmować już od pierwszych dni wiosny i pamiętać o nich do późnej jesieni, a właściwie zimy. Kleszcze, aktywne każdego dnia, stanowią nie tylko zagrożenie dla zdrowia zwierząt, ale nawet ich życia. Obroża na pchły i kleszcze to najprostszy i najskuteczniejszy sposób zabezpieczenia naszych domowych zwierząt przed groźnymi chorobami.

Jak wybrać najlepszą obrożę na pchły i kleszcze?

Obroża Kiltix czy Foresto? To pytanie bardzo często zadawane przez właścicieli zwierzaków. Są to dwie najpopularniejsze i ogólnie dostępne u weterynarza lub w sklepach zoologicznych marki. Ich zasada działania opiera się na odpowiedniej kompozycji substancji czynnych chroniących przed chorobami roznoszonymi przez pchły i kleszcze. Foresto zawiera imidaklopryd oraz flumetrynę. Kiltix propoksur i również flumetrynę. Substancje te rozprowadzają się po sierści zwierząt w sposób ciągły, co oznacza, że przez cały okres noszenia obroży jest ono chronione przed kleszczami, larwami, nimfami i dorosłymi osobnikami kleszczy. Obroża przeciwkleszczowa zabija kleszcze i odstrasza je, zapobiegając inwazji oraz żerowaniu na skórze nosiciela.

Podczas wyboru obroży powinniśmy zwrócić uwagę na wyżej wspomniane cechy, gdyż obroża dla psa przeciwko pchłom i kleszczom musi być przede wszystkim skuteczna.

Czas działania

Ważnym czynnikiem określającym zasadność wyboru obroży jest czas jej działania. To okres pełnej skuteczności determinuje opłacalność konkretnego produktu w tej kategorii. Obroże na kleszcze dla kota i psa obu powyższych producentów są do siebie dosyć zbliżone. Oba akcesoria dla zwierząt działają najintensywniej przez 7-8 miesięcy. Oznacza to, że w zależności od pogody wystarczy zakup jednej obroży w sezonie, czasem jednak niezbędne są dwie. Skuteczność działania w dużym stopniu zależy także od nawyków samego psa i jego właściciela. Jeżeli pies lubi kąpać się w morzu, czy jeziorze lepszym wyborem będzie obroża Foresto, której substancje aktywne pozostają skuteczne nawet po kontakcie z wodą. Należy jednak pamiętać, że każda kąpiel skróci czas pełnej ochrony zwierzęcia. Dlatego miłośnikom pływania i częstych kąpieli zaleca się wymianę obroży jeszcze w trakcie sezonu.

Bezpieczne zwierzę i właściciel

Obroża na pchły i kleszcze musi być bezpieczna zarówno dla zwierząt, jak i dla człowieka. Te najlepsze są bezzapachowe, więc w domu nie czuje się chemicznej woni i szybko zapomina o nowym detalu. Dokonując zakupu specjalistycznej obroży w sklepie stacjonarnym czy wybierając opcję „obroże na zamówienie” należy zawsze dopasować ją do wagi psa, czy kota. W zależności od tego parametru obroża zawiera określone nasycenie substancjami czynnymi tak, by nie wyrządzić mu szkody i ograniczyć, szczególnie zaraz po zastosowaniu, ewentualne nieprzyjemne skutki. Wszystkie obroże są zdecydowanie dłuższe niż obwód szyi psa, czy kota, dlatego bardzo łatwo ją dopasować, nawet wtedy, gdy zwierzę rośnie czy przybiera na wadze. Obroże przeciwkleszczowe umożliwiają bezpieczne i radosne spacery, wolne od ciągłego niepokoju o swojego pupila.

OPINIE

Poszukiwałem szelek dla mojego psa (dosyć duży owczarek) i nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedniego rozmiaru – na właściwe trafiłem dopiero w sklepie hellodogs. Opinie, które przeczytałem o tym sklepie sprawiły że zdecydowałem się na zakup właśnie u nich i po rozmowie ze sprzedawcą zamówiłem szelki Patento Pet Jockey – to był świetny wybór. Mogę więc z całą pewnością polecić zarówno sklep, jak i produkt.

Artur

Moje papużki wręcz uwielbiają mieszanki nasion z hellodogs.pl! Opinie o tym sklepie które znajdziecie w internecie nie są ani trochę przesadzone. Przemiła obsługa odpowiadająca na wszelkie pytania, atrakcyjne ceny – nic dodać nic ująć. Trochę się obawiałam że karma dla ptaków może nie dotrzeć w całości, jednak pracownicy bardzo postarali się o jej dobre zabezpieczenie, wielkie dzięki!

Iga

W sklepie hellodogs.pl udało mi się nabyć profesjonalne nożyczki do pielęgnacji sierści królika. To dosyć specyficzne narzędzie, trudno dostępne nawet przez internet. Do zakupu przekonały mnie opinie o tym sklepie znalezione w internecie, które w późniejszym czasie znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Zdecydowanie polecam ten sklep zoologiczny wszystkim właścicielom i pasjonatom zwierzaków.

Oskar

Sprawdź nasz najnowszy wpis - Jak wybrać szelki dla psa?

Szelki to doskonała alternatywa dla powszechnie stosowanej psiej obroży. Wiele osób decyduje się na ich zakup, ze względu na większy komfort swoich pupili…