Pies jest bez wątpienia najlepszym przyjacielem człowieka, który odnalazł swoje miejsce w wielu domach. To towarzysz codziennego życia, dlatego każdemu właścicielowi czworonoga zależy na jego zdrowiu, witalności i dobrym samopoczuciu. Jednym z najważniejszych aspektów, który bez wątpienia wpływa na prawidłowy rozwój psa, jest właściwie dobrany sposób żywienia. Według wielu specjalistów najlepszym wyborem jest zakup suchej karmy, która dzięki odpowiedniemu składowi będzie odżywcza, a także wpłynie na utrzymanie właściwego poziomu witamin i mikroelementów u czworonoga. Wiele posiadaczy zwierzęcia zastanawia się, jaką suchą karmę dla psa wybrać. Aby pomóc podjąć decyzję, przygotowaliśmy zestawienie pięciu najbardziej polecanych produktów, które posiadają zbilansowany skład, odpowiadający na duże potrzeby żywieniowe psów. Nasz ranking najlepszych suchych karm dla psów prezentuje produkty, które pomogą utrzymać prawidłową wagę u czworonoga, a także pozytywnie wpłyną na jego rozwój.

Ranking karm dla psów

Jaka karma dla psa sprawdzi się najlepiej? To pytanie, które zadaje sobie każdy właściciel przy zakupie pożywienia. Wszyscy chcą jak najlepiej zadbać o jego potrzeby, a także zdrowie fizyczne. Sucha karma dla psa powinna składać się z najwyższej jakości składników, które są odpowiednio przebadane i nie zawierają sztucznych dodatków. Oprócz właściwej liczby przyjmowanych kalorii istotna jest również zawartość witamin w danym produkcie, gdyż głównie z jego pomocą organizm psa uzupełnia ich podaż. Wysokiej klasy jedzenie pozwoli utrzymać układ pokarmowy zwierzaka w dobrej formie, a także zapewni prawidłowy wzrost i masę ciała pieska. Aby ułatwić wybór niezdecydowanym właścicielom czworonogów, przygotowaliśmy ranking najlepszych suchych karm dla psów.

5. Karma dla psa Brit Premium By Nature Light Niskokaloryczna 15 kg

Pierwszy produkt, który otwiera nasz ranking karm dla psów jest mieszanka marki Brit premium. To wysokiej jakości pożywienie dla dorosłych czworonogów, którego opakowanie zawiera drobne granulki – nie stanowią problemu nawet dla psów w podeszłym wieku. To produkt przeznaczony dla zwierząt, które zmagają się z otyłością. Dzięki obniżonej zawartości tłuszczu i kalorii w jednej porcji regularne spożywanie produktu przez czworonoga pozwala na szybkie pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Prawidłowa waga jest bardzo ważna dla psów, a jej bagatelizowanie może przyczynić się do rozwoju chorób u zwierzęcia, a także wystąpienia obciążeń stawów i kończyn.

 4. Karma dla psa Taste Of The Wild Appalachian Valley 12,2 kg

Kolejne miejsce w rankingu najlepszych suchych karm dla psów zajmuje produkt Taste Of The Wild. To pożywienie dla dorosłych osobników, które dobrze tolerują aromat i smak dziczyzny. Rozmiar oraz kształt pojedynczego ziarna został opracowany w taki sposób, aby spokojnie najadały się nimi duże pupile, ale też nie stanowiły problemu dla dorosłych piesków mniejszych ras. To najlepsza karma dla psa, który boryka się z nietolerancją glutenu. Receptura produktu nie zawiera nawet śladowej ilości tego składnika pokarmowego, za to jest bogata w naturalne, zdrowe źródła białka, tłuszczy i węglowodanów. 

3. Karma dla psa Acana Singles Grass-Fed Lamb Jagnięcina 2 kg

Kolejnym produktem, jaki prezentujemy, jest sucha karma marki Acana Singles. To wysokiej jakości pożywienie dla czworonogów, które sprawdzi się zarówno dla małych, jak i dużych pupili. Jeśli zastanawiasz się, jaka sucha karma dla psa jest godna uwagi, to produkt Acana Singles z pewnością będzie dobrym wyborem. Jej receptura składa się aż w 50% z wysokiej klasy jagnięciny, która obfituje w wiele witamin i mikroelementów niezbędnych dla prawidłowego rozwoju. Ponadto zgodnie z obietnicą producenta, nie zawiera dodatku ziemniaków oraz tapioki, które zalegają w układzie trawiennym psów, niepotrzebnie go obciążając.

2. Karma dla psa Royal Canin Maxi Adult 15 kg

Kolejne miejsce w rankingu karm dla psów zajmuje produkt marki Royal. To mieszanka przeznaczona dla zwierząt od 5 miesiąca życia do pięciu lat, a jego granulki są łatwe do rozgryzienia i nie przyczyniają się do powstawania chorób uzębienia. Dzięki zawartości naturalnych aromatów psy chętnie zjadają odpowiednią porcję pożywienia, co sprawia, że mają szansę na prawidłowy rozwój oraz wzrost. Receptura prezentowanej karmy wpływa również na wzmocnienie stawów w okresie wzrastania, co pozwala na utrzymanie aparatu ruchu czworonoga w najlepszej kondycji.

1. Karma dla psa Eden Country Cusisine – Dla Szczeniąt i Psów Dorosłych

Najlepszą karmą dla psów w naszym rankingu jest produkt Eden Country Cusisine. To mieszanka stworzona dla szczeniąt i dorosłych osobników małych ras, które nie radzą sobie z rozgryzaniem zbyt dużych granulek pożywienia. Receptura prezentowanej karmy składa się z pełnowartościowych białek odzwierzęcych, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i zdrowie. Dodatkowa zawartość oleju kokosowego jako naturalnego tłuszczu znacznie ułatwia przyswajanie witamin, jakie zawiera produkt. Według specjalistów karma jest bardzo łatwo trawiona przez zwierzęta, dzięki czemu nie obciąża delikatnego układu trawiennego.